O festivalu

Metronome Festival Prague je nový mezinárodní festival, který se koná v centru Prahy a nabízí nejzajímavější mezinárodní hvězdy v kombinaci s tím nejlepším z české hudební scény. Během letošního druhého ročníku na pražském Výstavišti vystoupí např. STING, KASABIAN, ESTER RADA, BIRTH OF JOY, SOLOMUN, YOUNG FATHERS, GARDEN CITY MOVEMENT nebo čerstvý objev z anglického Kentu v podobě zpěvačky SHELLS. Domácí scénu zastoupí David Koller & Friends, Klara & The Pop, Lanugo, Monkey Business, Ewa Farna & David Dorůžka, Lenny, Thom Artway, Mayen a další.

Už loňský první ročník ukázal, že v Praze velký open-air festival chyběl – Metronome Festival se představil jako akce, která přináší unikátní hudební zážitky na pozadí diváckého komfortu a kvalitních služeb.

Naší výhodou je, že nabízíme návštěvníkům městský festival se službami a pohodlím, které poskytuje pouze město. Na druhou stranu náš areál, umístěný částečně v zeleni i v zábavním parku, navodí správnou festivalovou atmosféru,“ říká dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová. Po loňském prvním ročníku média vyzdvihovala, že je akce dobře vymyšlená, ideálně situovaná a dramaturgicky zajímavá – na čtyřech scénách se objevil Iggy Pop, Foals, The Kooks, Ivan Král nebo Crystal Fighters.

Záštitu nad Metronome Festival Prague převzala pražská primátorka Adriana Krnáčová a starosta městské části Prahy 7 Jan Čižinský. Generálním partnerem je Česká spořitelna.

Napsali o nás

Právo

Byla to ta nejlepší zpráva na konec, protože Prague Metronome Festival si získal právo na další existenci již první den. Velmi dobrý byl jeho program, do nějž se vešla taková esa, jakými na světové hudební scéně jsou Iggy Pop, The Kooks, Ella Eyre, Crystal Fighters nebo již zmínění Foals. Vhodně zvolený ke konání byl prostor pražského Výstaviště, který svou rozsáhlostí dává festivalu možnost se v tomto ohledu v budoucnu rozvíjet. Letos umožnil návštěvníkům nejenom být v centru hudebního dění, ale též v klidu si odskočit pár metrů stranou od hlavních cest a mít pocit, že jsou na pikniku v přírodě a bez asistence davů.Jaroslav Špulák

MF DNES

Ukázalo se, že Praze větší festival se zavedenými jmény sluší, a nezbývá než doufat, že od příštího ročníku začne Metronome budovat tradici.Václav Hnátek