O festivalu

Letošní ročník Metronome Festivalu Prague bude již třetím v pořadí a proběhne tradičně v areálu pražského Výstaviště. Těšit se můžete na kultovní The Chemical Brothers, Massive AttackToma Odella, hudební ikony Johna Calea a Davida Byrnea, talentované Superorganism nebo třeba Sister Bliss s Faithless DJ Setem. Chybět nebudou ani unikátní vystoupení českých umělců, za všechny třeba návrat Sexy Dancers po 20 letech nebo velkolepá oslava 30. narozenin Tata Bojs s hosty Midi Lidi, Zrní a Umakart. Další domácí i zahraniční hvězdy budou brzy oznámeny!

Metronome Festival Prague je po mnoha letech první velký multižánrový festival v hlavním městě České republiky. Zaměřujeme se na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy a klademe důraz na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti. Kromě velkých zahraničních hvězd naše dramaturgie pečlivě vybírá i domácí interprety, kteří zpravidla nabídnou jedinečný program připravený speciálně pro Metronome Festival Prague. Zásadní je pro nás i kvalitní zvuk, světelná show a komfortní zázemí, které svým návštěvníkům jako velkoměstský festival nabízíme.

První ročník Metronome Festivalu se odehrál v roce 2016. Vedle hlavních hvězd Iggyho Popa a kapely Foals uvedl mimo jiné také skupinu Crystal Fighters. Z tuzemské scény pak J.A.R. s gospelovým sborem Maranatha či Ivana Krále s Jiřím Suchým a další interprety. Navštívilo jej 7 500 hudebních fanoušků. O rok později při druhém ročníku se návštěvnost přehlídky téměř zdvojnásobila na 14 000 majitelů vstupenek. Hlavními hvězdami byli Sting a Kasabian, zahráli ale například také The VeilsYoung Fathers nebo GusGus. Na tradici netradičních vystoupení českých umělců, určených pouze pro příležitost našeho festivalu, navázal například David Koller s několika hosty, Monkey Business, hrající písničky George Michaela nebo Klára Vytisková s novou kapelou The Pop a hostujícím jazzovým varhaníkem, držitelem Grammy Ondřejem Pivcem.

Napsali o nás

Lidové noviny

Druhým ročníkem potvrdil nový festival Metronome svoje právo na existenci. Zdá se, že pořadatelé skutečně vyvrátili představu, trvající čtvrt století, že se v Praze velký pop-rockový festival pod širým nebem dělat nedá.