LANUGO & ORCHESTRA

Přemýšlivou lyriku a pečlivě budovanou atmosféru v podání Lanuga v čele se zpěvačkou Markétou Foukalovou doplní na páteční Park Stage sedmihlavý orchestr.

Už jedenáctý rok brázdí českou hudební scénou kritiky oceňovaná kapela LANUGO. Žánrově těžko zařaditelné seskupení (pop? rock? alternativa? jazz? indie?) v čele se zpěvačkou Markétou Foukalovou vydalo svou první desku v roce 2009. Po pilném koncertování vychází po dvou letech deska druhá, jejíž křest proběhl na Nové scéně Národního divadla – a přinesla jim nejen nominaci na cenu Apollo, ale také support spot slavných Hooverphonic na jejich pražském koncertě. Další desku, částečně financovanou díky crowdfundingové kampani na serveru HitHit, předcházelo „ochutnávkové EP”, samotné album pak vznikalo tři roky.

Hudba LANUGA se vyznačuje zvláštním mixem různých žánrů servírovaných většinou v intimnější atmosféře v pečlivě budovaném timingu. Vše je podtrženo nevtíravou virtuozitou všech muzikantů, která ovšem nikdy nekříží cestu někdy až minimalistickým plochám. Pokud chcete zažít něco víc než “jen” obyčejný poslech, LANUGO je tou správnou volbou.


Spotify

Sledujte interpreta

Fotogalerie

Videogalerie