MFP 2018 bude cashless!

Zde si můžete založit svůj festivalový účet:

Metronome Festival Prague se přidává po bok světových festivalů, jako jsou například Coachella, Tomorrowland nebo Garorock, a od letošního ročníku bude používat RFID technologii pro kontrolu vstupů na festival a bezhotovostní platby u všech prodejních míst v areálu festivalu. Celý festival tak proběhne bezhotovostně.

Každý návštěvník obdrží při vstupu na festival oproti platné vstupence svůj RFID náramek, který bude jeho identifikátorem a zároveň digitální peněženkou v areálu festivalu. Každý návštěvník si zároveň bude moci založit svůj bezhotovostní účet (viz. dále), v rámci kterého bude moci svůj účet spravovat, dobíjet kredit online nebo zablokovat náramek v případě ztráty či odcizení a zabránit tak zneužití nabitých prostředků.

RFID technologie přináší:

 • Rychlé odbavení při vstupu na festival
 • Kratší fronty u prodejních míst
 • Bezpečné placení na festivalu
 • Prázdné kapsy bez nutnosti nosit u sebe mince
 • Návštěvníkům přesný přehled o všech útratách

RFID náramek

Svůj RFID náramek obdržíte při vstupu na festival oproti předložení platné vstupenky. Náramek vám nasadí pracovníci festivalu, při nasazování dbejte na to, aby náramek nebyl příliš utažen, zároveň ale ani aby nebyl příliš volný. Pro používání RFID náramku platí stejná pravidla, jako pro klasické vstupenkové pásky. Náramek tudíž nesundávejte, jakmile je jednou nasazen, obsahuje bezpečnostní plombu, která se v případě pokusu o povolení automaticky zničí a náramek se znehodnotí. Na zadní straně náramku naleznete dva kódy. Tyto kódy slouží ke spárování náramku s bezhotovostním účtem (viz. dále).

Bezhotovostní účet

Vytvoření bezhotovostního účtu vám přinese celou řadu výhod! První týden v červnu zde bude spuštěna registrační stránka, na které si budete moci vytvořit svůj bezhotovostní účet. V rámci svého účtu můžete spravovat proběhlé transakce, propojit svůj účet se vstupenkou či náramkem, dobíjet svůj účet finančními prostředky online nebo po akci požádat o refundaci prostředků dobitých na festivalu hotově či kartou. Nevyčerpané prostředky dobité online vám budou v souladu s refundační politikou festivalu vráceny automaticky do 5 pracovních dnů od skončení festivalu. V rámci bezhotovostního účtu můžete zároveň zablokovat svůj náramek v případě jeho ztráty či odcizení, a zamezit tak případnému zneužití svých prostředků. Stránka bezhotovostních účtů je přístupná i na chytrých mobilních zařízeních, tudíž svůj účet můžete spravovat i přímo na festivalu.

Dobíjení účtu peněžními prostředky

Dobít své konto můžete hned třemi způsoby. Nejjednodušším z nich je dobití online platební kartou v rámci bezhotovostního účtu. DOBITÍ ONLINE bude možné již od spuštění registrační stránky bezhotovostních účtů. Podmínkou dobití online je spárování účtu se vstupenkou, případně náramkem, pokud jste již na festivalu a náramek jste získali. Výhody DOBITÍ ONLINE spočívají především v tom, že se vyhnete možným frontám u dobíjecích stanic. Zároveň prostředky dobité online vám budou po festivalu refundovány v souladu s refundační politikou festivalu automaticky, bez nutnosti žádat o refundaci v příslušné sekci bezhotovostního účtu.

Mimo dobíjení online můžete samozřejmě využít i fyzických dobíjecích stanic v areálu festivalu, kde svůj účet můžete dobít hotově, nebo kartou. Hlavní dobíjecí stanici najdete přímo naproti hlavnímu vstupu do areálu festivalu. V areálu festivalu bude k dispozici bankomat České spořitelny.

Propojení bezhotovostního účtu s RFID náramkem / vstupenkou

Pro plnou funkčnost bezhotovostního účtu je nutné jej propojit se vstupenkou na festival nebo RFID náramkem, pokud jste již na festivalu a získali jste jej u vstupu. Pokud svůj účet vytváříte před festivalem, budete potřebovat svou vstupenku na festival, respektive její čárový kód. Ten v sekci VSTUPENKA / NÁRAMEK vložte do příslušného formuláře. Díky tomu si systém vaši vstupenku a účet propojí a ve chvíli kdy se u vstupu na festival vstupenkou prokážete, systém automaticky propojí váš účet s náramkem, který obdržíte. Pokud jste již na festivalu a náramek máte na ruce, použijte pro propojení jeho dva unikátní kódy, které naleznete na jeho zadní straně. Postup je stejný jako u vstupenky, jen místo formuláře pro vstupenku zvolte formulář pro náramek. V této sekci můžete také náramek v případě odcizení či ztráty zmrazit a zamezit tak jeho zneužití.

Kompletní podmínky bezhotovostního účtu najdete ZDE.

 FAQ

 • Co je to „bezhotovostní“ platba a jak to funguje?

  Náš bezhotovostní platební systém funguje podobně jako předplacené karty. V rámci Metronome Festivalu Prague budeme používat RFID náramky, které obsahují elektronický RFID čip. Ten bude sloužit jako klíč ke vstupu na festival a jako elektronická peněženka, kterou budete platit za jídlo, pití, upomínkové předměty a další produkty prodávané v místě konání festivalu. Nejdříve je nutné vytvořit si vlastní bezhotovostní účet, propojit tento účet s RFID náramkem či vstupenkou a načíst na tento účet vámi stanovenou částku. Pokud budete chtít na festivalu nakupovat, pak stačí pouze přiložit váš RFID náramek ke čtečce, která bude umístěna na každém prodejním stánku v areálu festivalu, poté zadat objednávku u prodejce, potvrdit a ukončit transakci opětovným přiložením vašeho RFID náramku ke čtečce. Hodnota objednávky bude automaticky odečtena z vašeho bezhotovostního účtu. Díky této technologii si můžete být jisti, že vám nikdy nebude naúčtováno něco, co jste si nevybrali a nepotvrdili.
 • Jaké má pro mě bezhotovostní systém výhody?

  Bezhotovostní platební technologie nabízí mnoho výhod, jako např.:
  • Kratší dobu placení.
  • Kratší čekání na vyřízení vaší objednávky a výrazně menší fronty u stánků.
  • Nemusíte mít obavy o peněženku, hledat po kapsách drobné nebo žetony.
  • Šetří čas díky on-line nabíjení bezhotovostního účtu před festivalem a možnosti automatického dobíjení kreditu.
  • Je to bezpečné, nemusíte se strachovat, že ztratíte peněženku nebo že by vám mohla být odcizena.
 • Proč bych si měl vytvořit bezhotovostním účet předem a on-line?

  Tím, že si vytvoříte bezhotovostní účet a vstupenku zaregistrujete, získáte spoustu on-line výhod, například získáte možnost nabití kreditu před akcí, čímž se vyhnete čekání u dobíjecích stanic, budete moci sledovat vlastní nákupy v průběhu festivalu a také využít funkce automatické refundace, kdy vám bude automaticky vrácen nevyčerpaný kredit (snížený o refundační poplatek, který bude uveden na webové stránce bezhotovostního účtu), v případě ztráty původního RFID náramku můžete také obdržet náramek nový, umožňující opětovný přístup k vašemu bezhotovostnímu účtu atd. Pořadatelé nenesou zodpovědnost za ztracené nebo ukradené náramky, nicméně v případě, že máte již založený bezhotovostní účet a registrovaný RFID náramek, budeme schopni původní RFID náramek deaktivovat a vystavit vám zdarma nový. To je také jeden z důvodů, proč vám registraci doporučujeme.
 • Koupil jsem několik vstupenek, musím vytvořit více účtů?

  V případě, že si každý platí svoji útratu, musí mít každý RFID náramek či vstupenka svůj účet. Přidělte každému kamarádovi, se kterým jdete na akci, jednu vstupenku, ať si každý sám vytvoří svůj vlastní účet. V případě, že bude na jeden účet zaregistrováno až 6 RFID náramků či vstupenek, půjde o takzvaný „Sdílený rodinný účet“. Všechny RFID náramky zaregistrované na Sdílený rodinný účet budou nakupovat ze stejné (sdílené) peněženky. POZOR, nebude možné rozeznat, z jakého RFID náramku byla čerpána ta která konkrétní utracená částka.
 • Jak získám kredit na svůj účet v průběhu akce?

  Kredit si můžete koupit u jedné z dobíjecích stanic, které budou rozmístěné v místě konání festivalu, a to jak hotově, tak kartou. Nákup kreditu nebude možné provést přímo u stánků s občerstvením, proto se ujistěte, že máte dostatek kreditu na svém účtu, ještě před tím, než půjdete nakupovat ke stánkům s občerstvením.
 • Můžu převést kredit ze svého náramku na jiný?

  Ne, bohužel není možné převést kredit z jednoho bezhotovostního účtu na druhý. Nicméně zbylý kredit vám bude v souladu s našimi refundačními podmínkami vrácen.
 • Na akci jdu s rodinným příslušníkem/kamarádem a chceme sdílet kredit z jednoho účtu místo toho, aby každý měl svůj účet. Je to možné?

  Ano, k jednomu účtu můžete přiřadit až šest RFID náramků či vstupenek, pak půjde o takzvaný „Sdílený rodinný účet“. Všechny náramky zaregistrované na „Sdílený rodinný účet“ budou nakupovat ze stejné (sdílené) peněženky. Nebude možné rozeznat, z jakého náramku byla čerpána ta která konkrétní utracená částka. Ujistěte se, že opravdu chcete sdílet jeden kredit pro více RFID náramků. Jakmile se totiž RFID náramek přidá k určitému účtu, NENÍ již možné přiřadit tento RFID náramek k jinému účtu, ať stávajícímu, nebo nově vytvořenému.
 • Můžu zaplatit s kamarádem něco společně/napůl?

  Ne, sdílená platba bohužel není možná. Pouze jeden RFID náramek se může použít k otevření a zavření (potvrzení) nákupu. Toto je z důvodu bezpečnosti, aby měl nakupující přehled a kontrolu nad vlastní útratou.
 • Ztratil jsem svůj náramek, co teď?

  V případě, že máte on-line založený bezhotovostní účet a k němu registrovaný svůj RFID náramek, nic se neděje. Navštivte stánek zákaznické podpory v místě konání festivalu a tam vám deaktivují váš starý RFID náramek a vystaví vám nový. Na místě se budete muset prokázat platným občanským průkazem, poté zaregistrujte nový RFID náramek k vašemu stávajícímu účtu a pokračujte v zábavě. V případě, že váš původní RFID náramek byl k účtu zaregistrovaný, tak máte stávající kredit stále k dispozici. V případě, že si nevytvoříte on-line účet a nezaregistrujete si k němu RFID náramek, váš zůstatkový kredit nemůže být dále použit. Pro získání náhradního RFID náramku zajděte ke stánku zákaznické podpory, prokažte se dokladem o nákupu vstupenky a předložte platný občanský průkaz. V případě, že vám vstupenku koupil někdo jiný, budete ke stánku zákaznické podpory muset přijít s tímto člověkem, který se prokáže platným občanským průkazem a dokladem o nákupu. Náhradní RFID náramek vám bude vystaven u stánku zákaznické podpory. Chcete-li předejít těmto nepříjemnostem, velmi vám doporučujeme vytvořit si on-line bezhotovostní účet a registrovat si svůj RFID náramek k tomuto účtu ještě před konáním akce. Se svým RFID náramkem zacházejte stejně jako se svojí peněženkou. V případě ztráty RFID náramku neneseme zodpovědnost za jakýkoliv ukradený nebo chybějící kredit z Vašeho RFID náramku.